AR-GE

SASA ARAŞTIRMA ve GELİŞTİRME TEKNOLOJİ MERKEZİ

SASA’nın polyester ve PET türevli yeni ürünler geliştirme ve ticarileştirebilme yeteneği, rekabet gücünü de destekleyerek şirketimizin en önemli kritik başarı faktörlerinden biri olmuştur.

İlk tohumları 2000 yılında atılmış ve 2002 yılında da Adana fabrikamızda kurulmuş; teknolojik donanımı modern ve güçlü Araştırma ve Geliştirme Merkezi’mizle, SASA olarak, bu yeteneğimizi ve yenilikçi anlayışımızı farklı polimerler ve teknolojileri konularında da geliştirmekteyiz.

Ar-Ge Merkezi’mize 2000 yılından bu yana 20 milyon Euro araştırma geliştirme yatırımı yapılmış olup her yıl cironun % 1.5'u Ar-Ge çalışmalarına ayrılmaktadır. Ar-Ge çalışmalarının artarak devam etmesi konusundaki kararlılığımız, hedeflediğimiz “world class” teknoloji ve ürünlerin yaratılması için en büyük etkenlerden biridir.

AR-GE TESİSLERİMİZ

Kontinü polimerizasyon pilot tesisi,
Küçük partiler şeklinde test üretimi yapabilen polimer ,kesikli elyaf ve filament iplik üniteleri,
Fiziksel ve kimyasal yüzey araştırmaları üzerine çalışmalar yapan laboratuarlar,
Özel polimer test cihazları,
Polyester teknolojisi ve uygulamaları konusunda zengin bir arşive sahip teknik kütüphaneden oluşmaktadır.

Ar-Ge Merkezi’mizde tanınmış teknoloji enstitüleri ve uzman üniversiteler ile ortak çalışmalar yapmaktayız. Bunlara ilave olarak, seçkin ortaklarla PET teknolojileri, hammadde, proses ve ekipman alanlarında stratejik iş birlikleri kurmaktayız.

Konularında deneyimli ve uzman proje ekipleri ile Ar-Ge Merkezi’miz,şirket bünyesindeki projeler dışında, yurtiçi ve yurtdışındaki müşterilerimize test ve teknoloji hizmet danışmanlığı da yapmaktadır.

Ar-Ge Tesisleri’miz ve çalışmalarınızda sizlere nasıl yardımcı olabileceğimiz konularında bilgi almak için Ar-Ge Teknoloji Merkezi’mize başvurunuz.

Mail yollamak ve iletişim bilgileri için tıklayınız.

Copyright © 2011 SASA. SASA Polyester Sanayi A.Ş. | Tüm Hakları Saklıdır | Kullanım Koşulları