Advanite™ PBT Çözümleri

Sasa’nın temel ürünlerinden bir diğeri de polibütilen tereftalat (PBT) polimeridir. PBT dimetil tereftalatın (DMT)  1,4 butan diol (BDO) ile birleşerek polimerleşmesi sonucu elde edilen termoplastik bir polimerik malzemedir.Sasa’nın ürün portföyünde aşağıdaki son kullanımlara uygun PBT polimer cips ürünleri bulunmaktadır:Enjeksiyon (Her türlü plastik malzeme üretimi)

Endüstriyel (Yüksek mukavemet gerektiren endüstriyel uygulamalar)
Medikal (Medikal cihaz aksamları ve medikal malzemeler)
Tekstil (Kesikli / kesiksiz elyaf ve non woven üretimleri)

Sasa’nın PBT üretim teknolojisinde hedef viskozite (IV) değeri 0,90 dL/g olmakla birlikte 0,70 – 1,00 dL/g IV arasında amorf polimer üretimi mümkündür. Ayrıca mevcut SSP işletmesi sayesinde 1,20dL/g IV düzeyine kadar SSP edilmiş yüksek viskoziteli ürünler de üretilmektedir.

Sasa PBT polimer ürünlerin viskozitesini IV’nin yanısıra MVR (cm3/10min) ile de takip etmektedir.

PBT amorf polimeri doğası gereği kristalize olmuş bir polimerdir. Bu nedenle ayrıca kristalizasyon işlemine gerek duymaz. Sasa tüm PBT ürünlerini kristalize veya SSP edilmiş olarak sunabilmektedir.

PBT ürünlerinde de tıpkı PET ürünlerinde olduğu gibi tekstil kullanımına yönelik olarak titan dioksit dolgusu yapılabilmektedir.

Ürünler cips formunda bulk konteyner veya big bag ile sevkedilir.Copyright © 2011 SASA. SASA Polyester Sanayi A.Ş. | Tüm Hakları Saklıdır | Kullanım Koşulları