Advanite™ PET Çözümleri

Sasa’nın temel ürünü polietilen tereftalat (PET) polimeridir. PET dimetil tereftalat(DMT)  veya tereftalik asidin (PTA) monoetilen glikol (MEG) ile birleşerek polimerleşmesi sonucu elde edilen termoplastik bir polimerik malzemedir.

Sasa’nın ürün portföyünde aşağıdaki son kullanımlara uygun PET polimer cips ürünleri bulunmaktadır:

Film (Başta gıda paketleme olmak üzere her türlü film uygulamaları)

Enjeksiyon (Her türlü plastik malzeme üretimi)
Endüstriyel (Kord bezi gibi yüksek mukavemet gerektiren endüstriyel uygulamalar)
Medikal (Medikal cihaz aksamları ve medikal malzemeler)
Tekstil (Kesikli / kesiksiz elyaf ve non woven üretimleri)

Film sektörü için üretilen ürünlerde film üretimi için çok önemli bir parametre olan iletkenlik en hassas şekilde ayarlanabilmekte ve ürün portföyünde standart film cipsinin yanında farklı silika türleri içeren silika masterbatch ürünleri de bulunmaktadır.

PET üretiminin genel katalizörü antimon’dur (Sb).  Sasa’nın ürün portföyünde her türlü son kullanıma uygun antimon içermeyen PET ürünler de bulunmaktadır.

Özellikle tekstil sektörüne üretilen ürünlerde matlaştırıcı olarak titan dioksit (TiO2) kullanılmakta olup kütlece 0,0% – 1,5% arasında TiO2 dolgusu yapılabilmektedir.

Sasa’nın PET üretim teknolojisinde hedef viskozite (IV) değeri 0,64 dL/g olmakla birlikte 0,48 – 0,70 dL/g IV arasında amorf PET polimer üretimi mümkündür. Ayrıca mevcut SSP işletmesi sayesinde 1,20dL/g IV düzeyine kadar SSP edilmiş yüksek viskoziteli ürünler de üretilmektedir.

Ürünlerde erime sıcaklığı (Tm) 110°C ile 280°C arasında ayarlanabilmektedir. Aynı şekilde camlaşma sıcaklığı da 20°C ile 105°C arasında ayarlanabilmektedir. Bu amaçla Sasa’nın arge çalışmalarının ürünleri olan çeşitli komonomer ve additif teknolojileri kullanılmaktadır.

Boyanabilme, hidroliz dayanımı, güç tutuşurluk, erime noktası, camlaşma noktası, suda çözünebilme gibi özellikleri geliştirilmiş veya modifiye edilmiş polimer ürünlrimizi “Advanite™ İleri Polimerler” bölümünde görebilirsiniz.

Sasa tüm PET ürünlerini 100% amorf,  yarı kristalin veya SSP edilmiş olarak sunabilmektedir.

Ürünler cips formunda bulk konteyner veya big bag ile sevkedilir.

Copyright © 2011 SASA. SASA Polyester Sanayi A.Ş. | Tüm Hakları Saklıdır | Kullanım Koşulları