Hoş Geldiniz
TR  EN

SOSYAL SORUMLULUK PROJELERİMİZ

SASA olarak eko-inovatif ürün ve prosesler geliştirme gibi birçok konuda Türkiye’de ilklere imza atıyor, sürdürülebilir ürün ve hizmetler sunuyoruz. Bunun yanı sıra Birleşmiş Milletler 2030 Sürdürülebilir Kalkınma Amaçları doğrultusunda topluma karşı görev ve sorumluluklarımızı yerine getirmek için çalışmalar yürütüyor; Kızılay, AFAD ve Çocuk Esirgeme Kurumu gibi STK kurumlarına bağışlarla katkıda bulunuyor, şirketimizde Sosyal Sorumluluk Projeleri geliştiriyoruz.

  • 2017 yılından beri sürdürdüğümüz burs programıımızda çalışanlarımızın üniversite öğrenimi gören çocuklarına burs imkanı sunuyoruz.
  • Üniversitelerin kariyer merkezleriyle iletişime geçerek iş ilanları yayınlıyoruz. Ayrıca Türkiye’nin önde gelen üniversitelerinin teknik gezi veya konferans taleplerini karşılayarak SASA’nın endüstrideki tecrübesini iş hayatına hazırlanan gençlerimize aktarıyoruz.

Kuluçka Merkezi

  • ADANA OSB Müdürlüğü’nün Kuluçka Merkezi kütüphanesini kurduk ve mentörlük hizmeti sunarak sanayinin gelişimine katkı sağlamaya devam ediyoruz.

İşkur Kursiyer Yetiştirme Programı

  • İşkur kapsamında adaylara 6 aylık eğitimler veriyor, sonrasında istihdam fırsatları sağlıyoruz.

SASA Mehmet Erdemoğlu Kreşi

Yapımını üstlendiğimiz Yeşiloba Mahallesi “SASA Mehmet Erdemoğlu Kreşi”nin 5 Eylül 2020 tarihinde temeli atılmış olup kreşin iç ve dış bölümlerindeki yoğun çalışma sürmektedir. Kadınların çocuklarını kreşe bırakarak çalışabilmesine olanak sağlamak, okul öncesi eğitimle çocukları örgün eğitime adapte etmek amacıyla projelendirilen kreşte 3-6 yaş arası 160 çocuğun okul öncesi eğitim görebilmesi planlanıyor. Yaş gruplarına uygun, modern eğitim merkezleri materyaller ile donatılarak fiziksel ve bilişsel açıdan gelişimi destekleyen bir çok sportif (çocuk jimnastiği, yoga, geleneksel çocuk oyunları, bale, halk oyunları, dans…. vb) etkinlik ile çeşitli faaliyetler yapılacak şekilde düzenleniyor.